Coğrafi Pazar'a Hoşgeldiniz

İstanbul

Adres: Hasan paşa Mahallesi Kurbağalıdere caddesi. Ali Ruhi Sok. No: 2/4 Kadıköy / İstanbul- Türkiye

Telefon:  0532 331 41 36 – 0216 330 15 30

E-posta: [email protected]

HAKKIMIZDA

Coğrafi Pazar bir kooperatif kuruluşudur. Coğrafi Pazar Türkiye’de ve dünyada sadece Coğrafi işaretli ürünlerin satılacağı tek mağaza konseptidir. Ülkemizdeki coğrafi işaretli ürünler gıda piramidinin zirvesinde yer almaktadır. (Trabzon tereyağı, Kars kaşarı, Afyon kaymağı, Ayvalık zeytinyağı, Şile bezi, Malatya kayısısı, Kayseri mantısı vb.) gibi tohumdan, üretim ve ilaçlamadan hasada kadar ürünlerin her durumunun denetlendiği, Avrupa ve Dünya standartlarında CE ve TSE kalite standartlarına uygun yetiştirilen, üretilen ve paketlenen tüm ürünler itina ile Coğrafi Pazar mağazalarında satışa sunulmaktadır.

Konsept satış mağazalarımızın tümü aynı tarzda dizayn edilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı noktalarımız interaktif olarak merkezi sistem ile işletilecek olup tüm birimler online olarak takip edilecek.

Franchise bayilik sisteminde bayilerimiz sadece müşteri memnuniyeti odaklı bir işletme yapacaklardır. Coğrafi Pazar kooperatifi işletme, denetleme, eğitim, satış ve pazarlama, ihracat, ürün tedarik gibi tüm konularda işletmelere gerekli desteği verecektir.

Ülkemizin üretkenliğine destek verecek olan Coğrafi Pazar mağazaları, beş yıl içerisinde 1001 mağazaya ulaşmayı hedeflemektedir. Türkiye’nin tescilli tüm ürünlerini yurtdışında açılacak mağazalarımızda da satmakla, vatan hasreti çeken gurbetçilerimizin orijinal ürünlerimize doğrudan ulaşmaları sağlanacaktır.

1988 yılından beri televizyon, tiyatro, sinema ve reklam sektörlerinde yüzlerce programa imza atan Halil Can, 1998 yılında yurt dışına giderek İspanya da “Satış ve Strateji Geliştirme Uzmanlığı” eğitimi alarak  kariyerini odak noktasına taşıdı. 2000 yılında “Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı” adlı drama- belgesel film projesindeki performansı nedeniyle Kültür Bakanlığı Özel Ödülü aldı.  2003 yılında ‘’En İyi Reklam Filmi ve Senaryosu’’ dalında Kristal Elma Ödülü’nü kazandı. 2010 yılına kadar İstanbul’da 34 farklı reklam firması ve ajansının kreatif direktörlüğünü yapan Halil Can, 2010 yılında Kalite Medya Film Yapım Ltd. Şirketini kurdu.

Sektörün içindeki en başarılı takım arkadaşlarını bünyesinde toplayıp bugüne kadar televizyon programları, diziler, sektör programları, 3D animasyon filmleri ve reklam filmlerini başarı ile gerçekleştirdi. Bu tecrübelerini 2016 yılında kurduğu ‘Turkey & Qatar Life’ ile 2017 yılında ‘Airport Land’i yayın hayatına sunarak gelişmeye devam etmektedir. Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşların dergi ve gazetelerine danışmanlık yaparak yayına hazırlamaktadır. 13.07.2020’de Coğrafi Pazar Kooperatifinin kuruluşunu gerçekleştirerek pandemi döneminde gıda ve gıda güvenliği önemi daha da artmış Coğrafi Pazar Mağazalarının kurulması daha da önemli hale gelmiştir.

Halil Can

Mehmet Boşnak

Osman Yıldız

İbrahim Altınok

Aslan Korkmaz

Mehmet Karatekin

Emine Öz Ertav

Fikri Güçer

Kooperatifin konusuna giren ve ortakların ürettiği; Ülkemizde ve yurtdışında üretilen yerleştirilen Tescilli Coğrafi İşaret özelliklerine haiz olan ürünleri, malzemeleri veya herhangi bir özellik taşımayan diğer ürünleri, malzemeleri üretmek, ürettirmek, üretilen ürünleri en uygun şartlarda Coğrafi Pazar Mağazaları başta olmak üzere tüm noktalarda satmaktır. Ayrıca ülkemizin coğrafi işaretli ve katma değerli ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında sunmaktır. Kooperatifimiz ata tohumundan üretilen ve hazırlanan tüm ürünlerimizin üretim, ekim, gelişim, hasat ve pazarlamalarında Türkiye, AB üretim ve kalite programlarına birebir uyarak çiftçinin ve tarımın gelişimine katkı sağlayacaktır.

“Geleneksel hammaddeler kullanılarak üretilen veya geleneksel bir terkip ya da doğrudan doğruya geleneksel bir üretim biçimi ile karakterize edilen, yahut doğrudan geleneksel bir üretim biçimine dayanmamakla birlikte, böyle bir üretim tarzını yansıtan işlemlerden geçirilmiş olması nedeniyle aynı kategorideki benzer ürünlerden açıkça ayrılabilen ürün” olarak tanımlanmaktadır. Belirli bir kültür mirası olan yöresel ürünler, belirli bir bölgeye ait özellikleri içermeleri yönü ile spesifik ürünler arasında değerlendirilmekte ve bunun yanında yöreye özgü hammadde kaynakları ile geleneksel bir üretim sürecinden geçerek ayırt edici özelliklerini de kazanmaktadır.

Belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri yönünden kökeninin bulunduğu yöre, alan, bölge ya da ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren işaretler olarak tanımlanan coğrafi işaretler, genellikle ürünün elde edildiği yerin isminden oluşmaktadır. Ayrıca ürüne tüm niteliğini veren o yörenin özgün doğal koşulları ya da uzman insan gücünü içinde barındıran ve kalitesi ile ünü belli bir coğrafi kökenden gelen ürünler üzerindeki resmi bir kalite işareti olarak tanımlanmaktadır. Coğrafi işaretler menşe ve mahreç işareti olmak üzere 2’ye ayrılmakta iken, bir ürünün coğrafi sınırları belirlenmiş bir yöre, alan, bölge veya çok özel durumlarda ülkeden kaynaklanması, tüm veya esas nitelik veyahut özellikleri bu yöre, alan ya da bölgeye özgü doğa ve beşeri unsurlardan oluşması, üretimi, işlenmesi ve diğer işlemlerinin tümüyle bu yöre, alan veya bölge sınırları içinde yapılması durumu menşe adını belirtir. Ancak bir ürünün coğrafi sınırları belirlenmiş bir yöre, alan veya bölgeden kaynaklanması, belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri itibariyle bu yöre, alan ya da bölge ile özdeşleşmiş olması, üretimi, işlenmesi ve diğer işlemlerinden en az birinin belirlenmiş yöre, alan veya bölge sınırları içinde yapılması durumunda ise mahreç işaretini belirtir.

Yukarıdaki özellikleri bünyesinde bulunduran, gıda piramidinin zirvesindeki Türkiye’nin en kaliteli ve meşhur ürünlerin hepsi Coğrafi Pazar Mağazaları’nda satılacaktır.

Koşulsuz güven ve sağlıkla…